O firmie

Firma nasza istnieje od 1979 roku.

Od początku działalności zajmowała się konstruowaniem i wykonywaniem elektrycznych pieców nisko, średnio i wysoko temperaturowych. Wykonywaliśmy i do dziś konserwujemy piece do: ceramiki, szkła (topienia, gięcia, zdobienia, odprężania, fusingu, laminowania), metali (topienia, wygrzewania, obróbki termicznej) oraz innych procesów temperaturowo-czasowych.

W firmie wykonano około 2000 szt. różnych pieców. Od 2006 roku skoncentrowaliśmy się na technologii laminowania szkła metodą próżniową przy użyciu folii EVA i specjalizujemy się w wytwarzaniu urządzeń (pieców) do tej technologii.

Firma opracowała i wykonuje osiem podstawowych modeli pieców do laminowania szkła: EPL, LDS i UL. Każdy z modeli może być wykonany w różnych wersjach gabarytowych. Piece sprzedajemy wraz z kompletną dokumentacją DTR, a także- jeżeli umowa to przewiduje- z uruchomieniem u klienta oraz nauką całej technologii laminowania. Są to zarówno urządzenia uchylne do małych firm szklarskich czy meblarskich jak i wysokowydajne piece z wysuwnym trzonem do produkcji seryjnej. Ostatnim osiągnięciem firmy jest, nigdzie dotychczas nie produkowany, przejezdny piec do laminowania szkła o symbolu ULW. Model ten charakteryzuje się dużą wydajnością i zintensyfikowaną energooszczędnością.

Jesteśmy jedyną firmą na rynku, która oferuje swoim klientom urządzenia do laminowania szkła wraz z technologią i nauką procesu produkcyjnego.

W procesie laminowania szkła powstają szyby zarówno bezpieczne jak i dekoracyjne. W naszych piecach można laminować szyby w 8 technologiach, których uczymy naszych klientów.
Udzielamy również doradztwa technicznego z zakresu pieców różno- temperaturowych oraz procesu laminowania szkła. Polecamy odwiedzenie naszych stron internetowych :
www.epoglass.eu, www.fotoglass.com.pl, www.sologlass.pl, www.epo.pl

Szkłem laminowanym dekoracyjnym zajmujemy się od dwunastu lat, od kiedy pojawiło się ono jako nowość na Targach szklarskich w Dusseldorfie. Obecnie mając w produkcji na zamówienie kilka różnych typów pieców do laminowania szkła stanowimy skuteczną konkurencję dla firm włoskich jako prekursora tej technologii, ale też innych pojawiających się na rynku - tak pod względem rozwiązań technicznych, technologicznych jak i cenowych.

Mamy klientów na trzech kontynentach/Europa, Azja i Afryka/. Mając do dyspozycji środek produkcji, a jednocześnie dokonując licznych prób technologicznych dopracowaliśmy się nowych technologii laminowania. Początkowo było to tylko tradycyjne szkło laminowane czyli dwie szyby a w środku dekoracja/ wydruk, tkanina, tapeta itp./ połączone folią laminującą typu EVA. Szkło we wnętrzach stało się ostatnio bardzo modne, dlatego wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu opracowaliśmy dodatkowo nowy rewelacyjny produkt: szkło laminowane jednoszybowe – bezpieczne i dekoracyjne, które nazwaliśmy „SOLOGLASS” z dużym powodzeniem wprowadzając je na rynek. Jest cieńsze o połowę lżejsze i o połowę tańsze niż szkło laminowane tradycyjne. Dodatkowa zaleta - to łatwość przecinania. Dotyczy to również wycinania otworów.

Wszystkie nasze piece wykonywane są z aluminium, co nie tylko zmniejsza w sposób zasadniczy ich ciężar i jednocześnie zapobiega korozji, ale przede wszystkim z uwagi na szybsze nagrzewanie i stygnięcie dwukrotnie zmniejsza cykl produkcyjny, a tym samym zwiększa ich wydajność. Z tego też powodu cen naszych pieców nie można wprost porównywać z cenami pieców stalowych proponowanych przez innych wytwórców.

Poza projektowaniem, wytwarzaniem i naprawianiem urządzeń elektrogrzewczych związanych z technologią dot. szkła, ceramiki, metalu, chemii, wody, powietrza.

Firma nasza:

  • Pomaga w przygotowaniu projektów związanych z dotacjami unijnymi
  • Projektuje linie technologiczne z zastosowaniem pieców tunelowych
  • Doradza w sprawach biznesplanów